Метою радянського керівництва в 1939 р. була допомога українському та білоруському народам, їх національне возз’єднання?

07 Вересня 2014

Міфи та стереотипи

Метою радянського керівництва в 1939 р. була допомога українському і білоруському народам, їх національне возз’єднання.


Історична реальність

За пропагандистською ширмою про «возз’єднання українського народу» приховувалися загарбницькі цілі Кремля.

secretНіде в тексті Пакту Молотова-Ріббентропа, включно із секретним протоколом про розподіл сфер впливу, взагалі не згадувалося про українців чи білорусів. Навпаки, лінія розмежування сфер інтересів не збігалася з межами етнічної території українців і білорусів, а проходила набагато західніше – по Віслі, через Варшаву (охоплюючи польські етнічні території). На цьому наполіг особисто Сталін.

Наприкінці вересня 1939 року, коли по-новому вирішувалося питання про проходження радянсько-німецького кордону, Сталін відмовився від включення в СРСР українського етнографічного регіону Холмщини, що знаходився під радянським контролем. Він поступився цю територію Гітлеру.

Немецкие офицеры в расположении советской воинской части. В центре командир 29-й легкотанковой бригады Семен Моисеевич Кривошеин. Рядом стоит заместитель командира бригады майор Семен Петрович Мальцев.

Німецькі офіцери у розташуванні радянської військової частини. В центрі командир 29-ї легкотанкової бригади Семен Мойсейович Кривошеїн. Поруч стоїть заступник командира бригади майор Семен Петрович Мальцев.

Головною мотивацією при визначенні лінії проходження кордону було не досягнення національної єдності, а закріплення на стратегічних рубежах (ріки Сян і Буг) і оволодіння природними ресурсами (Дрогобицько-Бориславський нафтовий басейн).

Дивись: «Пакт Молотова-Ріббентропа служив справі миру, оскількі надавав необхідний перепочинок СРСР напередодні війни?»; «Завдяки пакту Молотова–Ріббентропа Східна і Західна Україна вперше возз’єдналися?»; «Возз’єднання Західної України з УРСР відбулося згідно законної та демократичної процедури?»

07 Вересня 2014
08 Травня 2022

Санта-Муерте по-російськи: як свято Перемоги стало державним культом в Росії

Повномасштабне вторгнення рф в Україну та злочини вчиненні російськими ...
04 Травня 2022

Сім уроків сімдесяти днів війни

Минуло вже 70 днів від початку повномасштабного російського вторгнення. ...
17 Грудня 2020

Історик Олександр Гогун про Сталіна

Публікуємо відео лекції російського історика Олександра Гогуна, прочитаної в ...
09 Липня 2020

Вторая мировая: история на службе геополитических планов Кремля

Вибачте, текст скоро з'явиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *